Web copywriting

Úvodní stránka >> Tvorba webu >> Tvorba obsahu webu >> Web copywriting

Máme vytvořený web a zbývá už jen naplnit ho obsahem.“, "Mám web, ale nemám čas ho naplnit obsahem“.  Toto jsou nejčastější odpovědi majitelů nových webů na otázku: „Fungují Vám a generují poptávku?

Jaké texty píšeme:

Obchodní texty a reklamní slogany

Účelem reklamních textů je přimět návštěvníka jednat. Na webu jde například o tyto cíle: vyplnit a poslat poptávku, objednat produkt, zaregistrovat se. Obsahují převážně reklamní slogany, výhody, argumenty
a případně i sliby. Reklamní texty jsou také základními kameny reklamních kampaní. Nepoužívají se jen na internetu, ale také v kamenném světě. Např. v obchodních dopisech, v reklamních letácích a inzerátech.

Prezentační a informační texty

Jde o běžné informační stránky firemních webů (například: Profil firmy, O nás, Stručný popis služeb
a produktů
). Tyto texty se také používají ve firemních tiskovinách a propagačních materiálech.

Texty pro cílové stránky z reklamních kampaní

Cílová stránka je místo, na něž jsou směřovány internetové reklamní kampaně. Například PPC inzeráty, bannery, nebo reklamní e-maily. Obsahem cílových stránek jsou převážně reklamní texty rozvíjející samotný inzerát. Jejich cílem je přeměnit návštěvníka v zákazníka (např. k objednávce zboží, nebo k vyplnění a poslání poptávky).

Popisky kategorií 

Bloky textů popisujících kategorii produktů u internetových obchodů.

PR články a Tiskové zprávy

PR článek je komerční sdělení, jehož hlavním účelem je prezentovat firmu, nebo její produkty. Oproti běžnému článku je ale PR článek reklama, která má za cíl Vás (nebo produkt) pozitivně "vychválit".

Tiskovou zprávou rozumíme textové sdělení rozsáhlejšího obsahu určené především médiím (televize, internet, noviny, rádio), které vydává obchodní společnost, politická strana či jiná organizace (případně i jednotlivec) v okamžiku, kdy potřebuje sdělit nové skutečnosti, události nebo fakta veřejnosti. (zdroj: Wikipedia). Cílem Tiskových zpráv je podpora firemní image a značky.

Odborné články

Odborný článek je literární žánr, který přináší odborná fakta. Z pravidla nesmí obsahovat ani náznak reklamy. Pod článkem může být umístěn pouze podpis autora nebo název sponzora (v případě webové stránky se může jednat i o odkaz). Jejich posláním je posílení rozvoje vědy, vzdělávání a kultury. Potažmo i webu, na kterém je publikován.

SEO texty

SEO texty jsou speciálně upravené texty, které pomohou zviditelnit webovou stránku ve fulltextových vyhledávačích na klíčová slova.

Jak probíhá web copywriting s námi

  • Nejprve si společně sedneme nad rozsahem, formou a cílem textů. Vyjasníme si cílové skupiny a definujeme stránky, které bude třeba vytvořit. Na základě těchto informací Vám zpracujeme obchodní nabídku.  
  • V případě zájmu uzavřeme dohodu.
  • Vyžádáme si od Vás podklady a související informace.
  • Napíšeme první verzi textů.
  • Společně provedeme korektury, až do finální verze textů.

Co od nás dostanete

  • Texty ve formátu *.DOC (případně ve formátu HTML).
  • V případě zájmu, vložíme texty přímo do Vašeho redakčního systému.
Zaujala Vás naše nabídka? Chcete vytvořit hodnotný a poutavý obsah webu?
Kontaktujte nás na čísle 777189597, nebo pomocí poptávkového formuláře:

zpět              tisk stránky
Kontakt Mapa stránky Úvodní stránka

Tvorba webu

Vyhledávání